Kitap almak için para biriktiriyorlar.

Eğitime yüzde yüz destek vermek amacıyla tasarlanan ve  öğrencilere para biriktirmeyi, biriktirdikleri paraları doğru şekilde harcamayı, bu paralarla kitap alarak okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen “Benim Kitap Hazinem” isimli kumbara projesi, Ahmet Şimşek Koleji’nde başarıyla uygulanıyor.

Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Yazarlar okulda” projesi kapsamında okula gelecek olan yazarların kitaplarını alabilmek için, kendilerine dağıtılan kumbaralarda para biriktiriyorlar.

“Kitap okumak insana güven kazandırır.”

“Benim Kitap Hazinem” isimli projenin, “Yazarlar okulda” projesiyle bütünleşmeye uygun bir proje olduğunu belirten Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları İlkokul ve Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli,

“Kitap enerjidir, ışıktır, aydır, güneştir. Kitap okumak insanı güçlendiren ve kendisine güven kazandıran en büyük olaydır. Mutlu, başarılı ve bilgili insan olmanın yolu düzenli kitap okumaktan geçer. Kitap okuma alışkınlığı edinen çocuk, her an kitap okumak için can atacaktır. Bu nedenle, her iki proje de, çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandıracak niteliktedir. Öğrencilerimiz kendilerine dağıttığımız kumbaralarda biriktirdikleri paralarla, okulumuza gelecek olan yazarlarımızın kitaplarını alabilecekler ve onlarla söyleşi yaparak kitaplarını imzalatabilecekler. Bu tür etkinlikler, çocuklarımızın kitaplara ve yazarlara bakış açısını geliştirir. Biz ayrıca, “Misafirlikte kitap okuma” projemizi de sürdürüyoruz. Velilerimiz, öğrencilerimizi misafirlik sırasında kitap okumaya yönlendiriyor ve o sırada çekilmiş resimleri bize gönderiyor. Biz de bu resimleri okulumuzun internet sitesinde yayınlıyoruz ve sosyal medyada paylaşıyoruz.”

dedi.

BENZER HABERLER

36

118