“Benim Kitap Hazinem” isimli kumbara projesi, Ahmet Şimşek Koleji’nde başarıyla uygulanıyor. Kolej girişinde bir yayınevi tarafından kurulan kitap standını gezen öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri paralarla kitap alma yarışına girdiler.

“Yazarlar okulda” projesi kapsamında, kitaplarını tanıtmak için Ahmet Şimşek Koleji’ne gelen Yazar Yusuf Asal ile konferans salonunda düzenlenen etkinlikte söyleşi yapan öğrenciler, daha sonra da yazarın imza etkinliğine katıldılar ve aldıkları kitapları imzalattılar.

“Bol bol kitap okuyun.”

Öğrencilerle yaptığı söyleşi sırasında öğretmenlik anılarını da anlatan Yazar Yusuf Asal, “Çok güzel bir okulunuz var. Bu okuldan mezun olacaksınız ve 10-15 yıl sonra bizim yerimize geçeceksiniz. Ancak bunun için bol bol kitap okumalısınız. Okumak çok şey kazandırır. Kelime hazineniz, hayal gücünüz, düşünceleriniz, yorum yapma yeteneğiniz gelişir. Geniş düşünebilirsiniz ve olaylara farklı pencerelerden bakabilirsiniz. Bol bol kitap okumalısınız. Böylece çevreyi, komşuları, insanları, doğayı, hayvanları seversiniz. Şu an kitap ile internet arasında kıyasıya bir yarış var. İkisi de çetin ceviz. Kitap okuyan çocukları görünce, kitabın bu yarışta geri kalmadığını anlıyorum. Yarışı kitabın kazanması için elinizden geleni yapmalısınız ve çok kitap okumalısınız. Teknolojiyi de kullanmalısınız ancak, zamanınızın çoğunu internet karşısında geçirmemelisiniz. Gazi Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre; Teknolojiyi daha az kullanan 15 yıl önceki 4. ve 5. Sınıf öğrencileri, zekalarını şimdiki öğrencilerden daha iyi kullanıyorlarmış. Bu nedenle bol bol kitap okuyun.”dedi.