24 Kasım Öğretmenler Günü, Ahmet Şimşek Koleji’nde coşkuyla kutlandı. Ahmet Şimşek Koleji Konferans salonunda düzenlenen törene katılan Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları ailesi gönüllerince eğlendi.

Sunuculuğunu Ayşe Gül Par ve Ümit Kaplan’ın yaptığı “24 Kasım Öğretmenler Günü” programı Şehit Öğretmenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Cumhuriyet Filminden “Mustafa Kemal Öğretmenlere sesleniyor” isimli video gösterimiyle devam eden Program, İlkokul ve Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli, Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin ve Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları Kurucusu Ahmet Şimşek’in yaptığı konuşmalarla sürdü. Günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmaların ardından “Hababam Sınıfı” filmlerinden derlenen slayt gösterisi yapıldı. Öğretmen Hasan Gedik ve Miray Nacak Sümer’in öğretmenlikle ilgili anılarını anlatması salonda bulunanlara duygulu anlar yaşattı. İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi Öğretmenlerinin resimlerinden oluşan slayt gösterimiyle, Coğrafya öğretmeni Handan Öz’ün hazırladığı salsa ve bale gösterisi de bol bol alkışlandı. Müzik öğretmenleri Berk Özbek ve Dursun Dereli ise, sahneye çıkarak söyledikleri şarkılarla salonda bulunanlara eğlenceli anlar yaşattı. Geceye katılanlar zaman zaman sahneye çıkanları alkışlarla desteklediler, zaman zaman şarkı ve türkülere eşlik ettiler, zaman zaman da halaylar çekerek gönüllerince eğlendiler.

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli etkinlikte yaptığı konuşmada, “Yıllarca, bir cephanelik gibi binlerce öğrenciyi mezun ederek ülkemize kazandıran bir eğitim kurumundayız. Bu kurum içerisinde bulunmak, öğretmen olmak büyük bir şereftir. Bir milletin geleceğini sağlayacak olan nesiller okullarda yetişir. Biz okulumuzda Türkiye’nin geleceğini hazırlıyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”dedi.

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin de, salonda bulunanların öğretmenler gününü kutlayarak şunları söyledi, “Öğretmenler günü denince aklıma ilk önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği, ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.’ Sözü geliyor. Aileler ve gençler bizden çok şey bekliyorlar. Bizim yapmamız gereken en önemli şey, bu ülkenin geleceğini şekillendirmektir.”

“Değerinizi biliyoruz, varlığınızla övünün.”

Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları Kurucusu Ahmet Şimşek ise yaptığı konuşmada,”Şu an huzurunuzda bulunmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Canımızdan çok sevdiğimiz siz öğretmenlerimizin bu gününü kutluyoruz. Sevinci, mutluluğu ve gururu hep birlikte yaşıyoruz. Bu önemli gün tüm eğitim camiamıza kutlu olsun. Bu gün Yüce Atatürk’ün, ‘Başöğretmen’ olarak ilan edildiği gündür. Bu vesileyle Ata’mızı da anıyoruz. Ne mutlu size ki, Yüce Atatürk başta olmak üzere, Türk Ulusu’nu yetiştirme görevini, onurunu ve gururunu taşıyorsunuz. Mesleğiniz hiçbir meslekle ölçülemeyecek derecede üstün, kıymetli, insancıl ve kutsaldır. Siz cefakar, vefakar ve özverilisiniz. Kendinizi bir milletin yetişmesine ve yükselmesine adadınız, ne mutlu size. Atatürk sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmenizi istiyordu. Size en büyük payeyi, en büyük değeri Yüce Atatürk verdi. ‘Çalışınız ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşınız.’ diyerek size yüksekleri işaret etti. Medeni, kalkınmış, mutlu bir toplum olmak, ileri toplumların seviyelerine gelebilmek, ancak siz değerli öğretmenlerimizin genç nesilleri yetiştirmesiyle mümkündür. Ben sizleri bir baba, bir ağabey, bir kardeş şefkatiyle çok seviyorum. Siz varsanız ben varım, bu kurum var, bu toplum var. Varlığınız, emeğiniz, fedakarlığınız maddiyatla ölçülemez. Sizin için ne yapsak, ne kadar sevsek azdır. Gençliğe ve topluma yaptıklarını biliyoruz, değerinizi biliyoruz. Varlığınızla övünün. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”dedi.

 

BENZER HABERLER