Ahmet Şimşek İlkokulu 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, “Kızılay haftası” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen seminer ve çizgi film gösterileriyle Kızılay’ı tanıdılar, görev alanlarını öğrendiler.

“Kızılay kötü gün dostudur.”

Kızılay Kartal Şubesi görevlilerinden Deniz Seyis, Güler Yıldırım ve Birgül Şahin’in verdikleri seminer ve çizgi film gösterilerinin öğrenciler üzerinde yıllarca unutamayacakları etkiler bıraktığını belirten Ahmet Şimşek İlkokul ve Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli, “Kızılay görevlileri okulumuza gelerek öğrencilerimize Kızılay hakkında bilgiler verdiler. Kızılay kötü gün dostudur. Çocuklarımız hep varlık, refah ve dirlik içerisinde olunmayacağını bilmelidir. Kızılay görevlileri; Kızılay’ın doğal afetler, yangınlar, kazalar ve savaşlar gibi kötü durumlarda insanların nasıl yardımına koştuğunu, yeme, içme, barınma ve güvenlik gibi birçok alanda nasıl çalışmalar yaptığını, slayt gösterileriyle ve çizgi filmlerle öğrencilerimize anlattılar. Kızılay gibi kurumların yaşaması ve yaşatılması gerekir. Bu bir kültürdür. Çocuklarımız bu gerekliliği çok iyi kavradılar.”dedi.

Kızılay Kartal Şubesi görevlilerinden Deniz Seyis ise şunları söyledi, “Kızılay haftası etkinlikleri kapsamında, okullarda 3. ve 4. sınıfların seviyesinde düzenlediğimiz seminerlerle ve çeşitli aktivitelerle faaliyetlerimiz hakkında bilgiler veriyoruz. Kızılay’ın, insanlarda din, dil, ırk ayrımı gözetmeden her türlü yardıma koştuğunu anlatıyoruz. Böylece, Kızılay kavramını çocukların gözünde daha da pekişiyoruz.”