Ahmet Şimşek Koleji’nde seminerlerin ardı arkası kesilmiyor. Öğrencilerin, özgür ve açık kaynak kodlu uzaktan eğitim sistemi olan MOODLE’ı (Esnek nesne yönelimli dinamik öğrenme ortamı) iyi öğrenip uygulayabilmesi için bilgisayar öğretmenleri seferber oldu.

Ahmet Şimşek Koleji stüdyo salonunda Bilgisayar öğretmenleri Adem Akosman ve Mustafa Boğaç Köse tarafından gerçekleştirilen seminerler sırasında öğrenciler, MOODLE uzaktan eğitim sistemi hakkında gerekli bilgileri uygulamalı olarak öğrenebiliyorlar.

MOODLE ile her şeyi görecekler.

Ahmet Şimşek Koleji Bilgisayar öğretmeni Adem Akosman, öğrencilerin moodle sistemine; moodle.ahmetsimsekcollege.com ya da ahmetsimsekkoleji.com adreslerinden ulaşabileceklerini belirterek şöyle konuştu; “Öğrencilerimiz bu sistem sayesinde şifrelerini oluşturarak kendi sınıflarında yer alan dersleri ve dokümanları görebilir, öğretmenlerinin paylaştığı İNTERAKTİF sınavlara girebilir ve sonuçlara göre sınıftaki sıralamalarını öğrenebilir, öğretmenlerin paylaştığı videoları izleyebilir ve dokümanları indirebilir, öğretmenlerinin açtığı forumdaki konuları arkadaşları ve öğretmenleriyle tartışabilir, diğer arkadaşlarıyla sohbet edebilir, öğretmenleri tarafından canlı olarak yapılan konu anlatımına ve soru çözümü oturumuna katılabilir, güncel etkinlik ve duyuruları buradan takip edebilir, internetin olduğu her yerden, telefondan, bilgisayardan, tabletten sisteme giriş yaparak kendi sınıflarındaki durumları takip edebilir, oluşturulan anketlere katılabilir ve görüşlerini belirtebilir, alanlarına göre öğretmenler tarafından oluşturulan sözlüğü kullanabilir ve WİKİ yapısından da konu araştırması yapabilir ve öğretmenlerin verdiği ödevleri belirtilen zaman dilimine kadar İnternet üzerinden gönderebilirler.”

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin ise, MOODLE’ın gerekliliğini vurgulayarak yaptığı konuşmada; “Yeni oluşturulan ödev verme programıyla öğrencilerimiz artık ödevlerine ve okulla ilgili birçok şeye İnternetten ulaşabilecekler. Bu vasıtayla velilerimiz de öğrencilerimize verilen ödevleri görebilecekler. Ayrıca, öğrencilerimiz okula gelmediği zamanlarda ders kaybı olduğunda, ilgili dokümantasyona bu site vasıtasıyla ulaşabilecekler. Oluşturduğumuz sitedeki ödev verme bölümü önümüzdeki günlerde giderek daha da geliştirilecek ve çeşitli sınav uygulamaları, öğrenci takibi gibi çalışmalar da yapılacaktır.”dedi.