Ahmet Şimşek Kolejinin gururu oldular.

Ahmet Şimşek Kolejinin başarılı öğrencileri ödüllendirildi. Çeşitli turnuva ve etkinliklerde birincilik kazanan, iyi dereceler alan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Ödül alan öğrencilerin gururuna aileler de ortak oldu.

Okulun gösteri merkezindeki törende; Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bilinçli Teknoloji Kullanımı” konulu kısa film yarışmasında birinci olan 6-C  Sınıfı öğrencisi Pelin Ece Çetinova’nın madalyasını İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Töre, yarışmada başarılı olan 8-A sınıfı öğrencisi Nisa Uygunoğlu’nun madalyasını da Ortaokul Müdür Yardımcısı Aysun Kaba Erol taktı.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 40 okulun katıldığı, Ümitler Kategorisi Satranç Turnuvasında ilk 10’a giren 4-D Sınıfı öğrencisi Cem Yıldız, 3-A Sınıfı öğrencisi Enes Topal ve 3-A Sınıfı öğrencisi Yasin Emir Sukes’in madalyaları da İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Töre tarafından takıldı.

Törende ayrıca, 72 okulun katıldığı SEMEP Projesi (Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Küresel Enerji Verimliliği Arttırma-Temiz ve Güvenilir Enerji) etkinliğine, Fen Bilimleri öğretmenleri rehberliğinde hazırlanarak Türkçe ve İngilizce afişlerle katılan İpek Su Ateş, Ceren Reis, Deniz Eren Yılmaz, Meriç Elif Yılmaz, Nazlı Hilal Köse ve Arda Kaan Şahin de sertifika aldılar.

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Töre yaptığı konuşmada, “Okullar arası yarışmalarda okulumuzu temsil ederek başarı sağlayan ve iyi dereceler elde ederek bizleri gururlandıran tüm öğrencilerimizi kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.