Ahmet Şimşekli öğrenciler İstanbul’u gezdi.

Ahmet Şimşek Koleji’nde, “İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılı” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “İngilizce Kompozisyon” yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül olarak verilen “İstanbul gezisi” gerçekleştirildi.

8.sınıf öğretmenleri Orçun Ersoy ve Tuğçe Aşık’ın organize ettiği ödül gezisinde doyasıya eğlenen öğrenciler, başarılı olmanın tadını çıkardılar, gezi sırasında hem kendi aralarında bol bol İngilizce konuştular, hem de turistlerle sohbet ettiler.

“Yabancı dili aktif bir şekilde kullanmak çok hoşlarına gitti.”

Ahmet Şimşek Koleji İlköğretim Yabancı Diller Bölüm Başkanı Tuğçe Aşık yaptığı açıklamada şunları söyledi; “İstanbul’un Kurtuluşu sebebiyle 8. Sınıflar arasında düzenlediğimiz İngilizce kompozisyon yarışmasında başarılı olan öğrencilerimizi İstanbul gezisiyle ödüllendirdik. Gezi için yola çıktığımızda araçtayken başlayan İngilizce sohbetlerimiz, öğrencilerimizi gün içinde turistlerle  yapacakları sohbetlere hazırladı. Önce Yerebatan Sarnıcı’na geldik. Öğrenciler, daha önceden ödev olarak o bölgeyi detaylı araştırdıkları için, gezdikleri yerlerle ilgili bilgilere çok hakimdiler. Meşhur Sultanahmet köftesini yedikten sonra, Sultanahmet Meydanı’ndaki Alman Çeşmesi’ni ve Dikilitaş’ı ziyaret ettik. Öğrencilerimiz burada turistlerle sohbet etme imkanı buldular. Yabancı dili aktif bir şekilde kullandıklarını görmek çok hoşlarına gitti. Gezinin sonunda, farklı yerleri keşfettikleri için mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Bu tür gezilerin daha çok düzenlenmesini istediler. Bu tarz etkinlikleri yıl boyunca sürdüreceğiz.”