Ahmet Şimşek Koleji’nde her yıl geleneksel olarak düzenlen futbol turnuvası başladı. Turnuvanın ilk gününde 3 karşılaşma yapıldı. 7 takımın, eleme usulüyle maçlar yapacağı turnuvanın sonunda şampiyonluğunu kazanan takıma kupa ve madalya, ikinci ve üçüncüye de madalya verilecek.

Turnuvanın centilmenlik ve coşku içerisinde gerçekleşeceğini belirten Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli, “Turnuvamıza ilgi oldukça fazla. Bir kaç gün önce gerçekleştirdiğimiz kura çekimiyle, eşleşmeleri tamamladık ve sabırsızlıkla beklenen turnuvayı başlattık. Turnuvaya katılan takımlarımıza başarılar diliyoruz.”dedi.

Maçlar çekişmeli geçiyor.

Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları Koordinatörü Altay Şimşek’in vuruşuyla başlayan turnuvanın ilk maçında 5-B takımı, 4-A takımını 6-1 yendi. Öğleden sonra gerçekleşen günün ikinci maçında da 5-C takımı, 4-C takımını 7-1 yenmeyi başardı. 5-A ile 5-D takımları arasında oynanan günün üçüncü maçı ise ilginç görüntülere sahne oldu. 2-2 sona eren karşılaşmanın ardından penaltılara geçildi ve 5-D takımı, güçlü rakibi 5-A takımını 7-6 yenmeyi başardı.