Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın.

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul ve Ortaokul öğrencileri, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda İstiklal Marşı’nın Kabulünün 98. Yılını Kutladı, Mehmet Akif Ersoy’u da ölümünün 83. Yılında saygıyla andı.

Okulun gösteri merkezinde düzenlenen, sunuculuğunu Sosyal Bilgiler Öğretmeni İrem Turan’ın yaptığı İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programında bir konuşma yapan Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Töre, İstiklal Marşı’nın zor şartlar altında  vatana armağan edildiğini anlattı. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Seda Kabadayı ise yaptığı konuşmada öğrencilere günün anlam ve önemini anlattı.

Programda ayrıca, Türkçe öğretmeni Alara Kumsar’ın hazırladığı “12 Mart” oratoryosu da büyük beğeni topladı. Öte yandan, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “İstiklal Marşı okuma” yarışmasında birinci olan 4-C Sınıfı öğrencisi Belinay Coşkun, ikinci olan 8-C Sınıfı öğrencisi Ilgın Dombaycı ve üçüncü olan 7-E Sınıfı öğrencisi Ceren Reis’in ödüllerini Ortaokul Müdür Yardımcısı Aysun Kaba Erol takdim etti.