Şimdi rehberlik zamanı…

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Rehberlik Bölümü öğretmenleri, 2016-2017 Eğitim Öğretim döneminde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili sunum yaptılar. Rehber öğretmenler Habibe Acun ve Sevil Funda Öztürk tarafından gerçekleştirilen sunumda, 2015-2016 döneminde yapılan çalışmalar da anlatıldı. Okulun konferans salonunda slayt gösterimi eşliğinde gerçekleştirilen sunuma ilkokul ve ortaokul öğretmenleri katıldı.

“Daha da faydalı olmak için çalışacağız.”

Ahmet Şimşek Koleji Rehber Öğretmeni Habibe Acun sunumla ilgili açıklamasında, “Öğretmenlerimizle birlikte interaktif bir sunum gerçekleştirdik ve çok keyif aldık. Dönem içerisinde neleri yaptığımızı, neleri yapamadığımızı, neleri yeni dönemde yapacağımızı anlatmaya ve sorunlara çözüm bulmaya çalıştık. Öğretmen arkadaşlarımız sınıflarda yaşadıkları sorunları anlattılar, biz de elimizden geldiğince ve tecrübelerimizle onlara yol göstermeye çalıştık. Yeni dönemde de okulumuza ve öğrencilerimize daha faydalı olmak için çalışacağız.”dedi.

Ahmet Şimşek Ortaokulu Rehber öğretmeni Sevil Funda Öztürk ise, verimli çalışmada iletişimin önemine vurgu yaparak Öğretmen-Öğrenci, Öğretmen-Veli, Öğretmen-Öğretmen arası iletişimden söz etti.