Ahmet Şimşek Koleji Yüzme Takımı çıtayı her yıl yükseltiyor.

1-2 Haziran 2015 Tarihinde Burhan Felek Yüzme Havuzunda yapılan Okul Sporları Minikler İl Müsabakalarının ferdi ve takım dereceleri belirlendi. Ahmet Şimşek Koleji sporcuları girdikleri yarışlarda 17 madalya kazandı.

 

Ahmet Şimşek Koleji Yüzme Baş Antrenörü İ. Burak Sezgin yaptığı açıklamada, “Bayan takımımız okulumuzu; 2005 doğumlularda Irmak Atıcı, Pelin Lal Hürkan, Ceren Kerimi’yle, 2006 doğumlularda Ela Naz Özdemir, Ada Çelikkol, Göksu Keleş, İdil Nazlı Doğan, Deren Yüksel, İdil Özen, Azra Esen’le, 2007 doğumlularda da Zeynep Naz Ağdemir’le temsil etti. Erkeklerde ise; 2005 doğumlularda Ata Berkay Uzunok, Subutay Sıy, Deniz Esin, Ali Bartu Kırlangıç, Ege Abalı, Efe Abalı, 2006 doğumlularda Kerem Bahadır Demirci, 2007 doğumlularda Ilgar Akay Elgezdi yarıştı.

Irmak atıcı, 50 m serbest stil yarışında İstanbul üçüncüsü oldu. Kız bayrak takımımız 4*50m serbest bayrak ta İstanbul üçüncüsü, 4*50 karışık bayrakta İstanbul dördüncüsü oldu. Erkek bayrak takımımız da, 4*50 serbest bayrak ve 4*50 karışık bayrak yarışlarında İstanbul dördüncüsü oldu. Değerlendirmeler 2005-2006-2007 doğumluları bir tutup, minikler olarak yapılsa da, okulumuz öğrencileri toplamda 17 madalya kazandılar ve takım halinde İstanbul üçüncüsü oldular. Sonuçlara göre kız takımımız 120 okulun değerlendirilmeye alındığı müsabakalarda İstanbul üçüncüsü olarak, her sene yükselttiği başarı çıtasını bu sene de büyük bir zaferle yükseltmiş oldu.

2006 doğumlu sporcularımızın başarılı yarışlar çıkardığı şampiyonanın ardından Ela Naz Özdemir, Ada Çelikkol ve Göksu Keleş, gelecek sene okulumuzu birincilik kürsüsüne çıkaracaklarını ispatlamış oldular. Ela Naz Özdemir kendi yaş kategorisinde girdiği tüm yarışlarda en iyi derece sahip olurken, onunla beraber Ada Çelikkol da kendi yaşıtları içerisinde en iyi dördüncü dereceye sahip oldu.

2016 yılında yapılacak okul sporları yarışları öncesinde Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri birinciliğin en büyük adayı olduklarını göstererek kendilerine güven, okullarına ve velilerine de haklı gurur yaşatmışlardır. Tüm sporcularımızı kutluyorum.”