Beslenme Dostu Okul.

Ahmet Şimşek Kolejinde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Ahmet Şimşek Ortaokulu Fen Bilimleri zümresi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler sırasında öğrencilere, düzenli ve dengeli beslenmenin sağlık açısından önemi anlatılıyor. Ders içi etkinliklerde öğrencilere ideal öğünlerin nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler verilirken, hazırlanan panolarla ve konuyla ilgili kısa filmlerle de farkındalık yaratılıyor.

Ahmet Şimşek Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Yıldız Cansız proje hakkında yaptığı açıklamada, “Düzenli ve dengeli beslenme konusunu çok önemsiyoruz. Bu konuda küçük yaşlardan itibaren bilinç oluşturulmalıdır. Biz de düzenlediğimiz çalışmalarla bu bilincin oluşmasına katkıda bulunuyoruz.” dedi.

Fen Bilimleri öğretmeni Büşra Altun ise yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Projeyle ilgili çalışmalar kapsamında öğrencilerimizle birlikte pano da hazırladık. Panoda, Yeterli ve dengeli beslenme nedir? Hangi besini ne ölçüde tüketmeliyiz? Besin içerikleri nelerdir? gibi soruların cevaplarına yer verdik. Diyet kavramı hakkında yaşanan yanılgıları gidermek için besin piramidine dikkat çektik.”