“Müzik Satan Çocuklar” isimli kitabı dünyada ilk kez Çingene’ce basılan ve Makedonya’da yardımcı ders kitabı olarak okutulmaya başlanan, Hollanda’daki 5. Uluslar arası Çocuk Şiir Festivalinde “Armonikanın Şairi” diye adlandırılan, şiirleri Yunancaya da çevrilen Gazeteci ve Yazar Yalvaç Ural, Ahmet Şimşek Koleji’nde düzenlenen etkinlikte öğrencilerle söyleşi yaptı. Kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayan Yalvaç Ural, daha sonra kitaplarını imzaladı.

Yazar Yalvaç Ural’ın, Türkiye’nin çok önemli yazarlarından birisi olduğunu belirten Ahmet Şimşek Koleji Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek, “Çocuklarımız kendisini çok seviyorlar, onu gördüklerinde kendi yaşıtlarını görmüş gibi seviniyorlar. Bu görülmeye değer bir durumdur. Yalvaç Bey Türk Kültürünü, Atatürk Milliyetçiliğini özümsemiş bir yazarımızdır. Bir eğitimci olarak, bu tür insanların öğrencilerimiz üzerindeki etkilerine ve yararlarına inanıyorum. Kendisi okulumuzu çok seviyor, bizim çok eski baba dostlarımızdan birisidir ve bu büyük bir ayrıcalıktır. Aramızda olduğu için mutluyuz, teşekkür ederiz.”dedi.

“Bu okulu çok iyi tanıyorum.”

Ahmet Şimşek Koleji’nin çok köklü bir eğitim kurumu olduğunun altını çizen Yalvaç Ural ise, “Bu okulu çok iyi tanıyorum ve her yıl geliyorum. Buranın en önemli özelliği aile okulu olmasıdır. Öğrenciler bu disiplin içerisinde yetişiyorlar, kitap okumayı çok seviyorlar ve teknolojiye çok yatkınlar. Bu kurumda popülizm yapılmıyor, şov yapılmıyor, hassas davranıyorlar ve durup dururken, laf olsun diye ‘yılın enleri’ ödülü vermiyorlar. Ayrıca bu okulun emsallerine göre ekonomik olma özelliği de var.”dedi.

 

BENZER HABERLER