Yüzmede, Anadolu Yıldızları Ligi 9-10 yaş İstanbul seçmelerinde 2006 doğumlular arasında 50 m serbestte İstanbul birincisi, 50 m sırtüstünde ise İstanbul ikincisi olan Ahmet Şimşek Koleji öğrencisi Ela Naz Özdemir, gelecekte kendi alanındaki sporcuların korkulu rüyası olacak.

“Hedefe emin adımlarla ilerliyor.”

Ela Naz Özdemir’den çok umutlu olduklarını ve kendisini her geçen gün daha da geliştirdiğini anlatan Ahmet Şimşek Koleji Yüzme Antrenörü İbrahim Burak Sezgin, “Ela Naz, adı gibi nazlı bir yapıya sahip, dersleri de çok iyi. Başarıyı çok zorlanmadan elde ediyor, hedefe ağır ağır ve emin adımlarla ilerliyor. Geçen yıl okullar arası yarışmalarda üçüncü olmuştu, bu yıl kendisinden birincilik bekliyoruz. Örneğin geçen yıl, serbestte 50 metreyi 44 saniyede yüzüyordu, şu an 38 saniyede yüzüyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan Anadolu Yıldızları Ligi 9-10 yaş İstanbul seçmelerinde, 2006 doğumlular arasında 50 m serbestte İstanbul birincisi, 50 m sırtüstünde ise İstanbul ikincisi oldu. Ela Naz’ın ailesi de çok bilinçli, duyarlı ve ilgili, yapılması gereken ne varsa yapıyorlar. Ayrıca arkadaşları da onu çok seviyorlar.”dedi.

“Bütün sporcuların korkulu rüyası olacak.”

Ela Naz Özdemir’in Allah vergisi yetenekleri olduğunu da sözlerine ekleyen Sezgin, “Ele Naz’ın ayakları çok kuvvetli. Liseli ağabeyleri antrenmanlarda Ela Naz’la ayak yarışına giremiyorlar. Onun ayak gücü, Türkiye’de sayılı çocukta var. Ela Naz’ın bacakları çok kuvvetli ancak kollarının da kuvvetlenmesi gerekiyor. Yaşı gereği, antrenmanlarımız sertleştikçe kolları da kuvvetlenecek. Bayan sporcularımızla çalışmalarımız 20 yaşına kadar sürüyor, bacaklarıyla kollarının dengesini kurduğumuzda, Ela Naz İstanbul’da kendi alanındaki bütün sporcuların korkulu rüyası olacak.”dedi.

 

 

BENZER HABERLER