Gurur verdiler.

Ahmet Şimşek Koleji 7-A ve 7-D sınıfı öğrencileri Doğa Alpay, Mina Koç, İpeksu Ateş, Nazlı Hilal Köse ve Deniz Eren Yılmaz, 19. UNESCO/SEMEP etkinliğinde “En yaratıcı çalışma” ve “Sosyal Medya” ödüllerine layık görüldü.

Etkinliğe Fen Bilimleri Öğretmenleri Yıldız Algan Cansız ve Büsra Altun’un gözetiminde katılan öğrenciler keyifli zaman geçirdiklerini, birçok fikri bir arada görmenin ufuklarını açtığını, doğaya olan bilinçlerinin arttığını ve gelecek senenin hazırlıklarına şimdiden başlayacaklarını söylediler.

Ahmet Şimşek Ortaokulu Müdür Yardımcısı Aysun Kaba Erol ise yaptığı açıklamada, “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Küresel Enerji Verimliliği Arttırma-Temiz ve Güvenilir Enerji etkinliğine hem afiş, hem de projeyle katılarak başarı elde eden öğrencilerimizin başarısı bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizin, fosil yakıt kullanımını azaltarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlayan projesi ve afiş çalışması ödüle layık görüldü. Onları kutluyorum.” dedi.