IMG_0335

Kar amacı gütmeden mükemmel eğitim!

Ahmet Şimşek, “Kolejimiz gibi üstün kaliteli olup da, ücretlerini bizim gibi açıkça ilan etme cesaretini gösteren herhangi bir kurum bulunamayacağını iddia ediyoruz. Amacımız, yetenekli çocuklarımızın ticari kar gayesi gütmeden, mükemmel şekilde yetişmelerini sağlamaktır. Kolejde okumak her gencin hakkıdır.”

 Ahmet Şimşek Koleji Kurucusu Ahmet Şimşek, çocuklarını kolejde okutmak isteyen velilerin kolej ücretlerini iyi karşılaştırması gerektiğini önerdi.

Eğitim kurumlarının da sınıflara ayrıldığını ancak, birçok denk eğitim kurumunun ücretlerini cesaretle ilan etmediğini vurgulayan Ahmet Şimşek, velilerin ücretler konusunda dikkatli olması gerektiğini söyledi.

 “30 yıldır yüksek kaliteli eğitim veriyoruz.”

Ücretlerini açıkça ilan etmeyen kolejler nedeniyle velilerin mukayese yapmakta zorlandığını dile getiren Ahmet Şimşek,“Anadolu Lisesi statüsündeki kolejimiz, yurt düzeyinde, dengi Avrupa kolejleri standartlarında 30 yıldan beri yüksek kaliteli eğitim vermektedir.

Kolejimizdeki eğitimin üstünlüğü yanında, aldığı ücretlerin düşüklüğü ve ödeme kolaylığı da tartışılamaz.

Dengi kurumların 30 bin TL. – 40 bin TL. – 50 bin TL. – 60 bin TL. – 70 bin TL. ücretleri karşısında, Kolejimiz kamu giderlerini karşılayacak mütevazi aylık taksitler uygulamaktadır. Taksitlerin çoğu kayıt yılını takip eden 2016 yılında ödenmektedir ve kayıtta peşin ödemeler kaldırılmıştır.

Kolejimiz ücretlerine eş veya daha düşük diğer kolej ücretlerinin ilanına rastlamak mümkün olmadığından ve yukarıda belirttiğimiz gibi fahiş ücretler uygulandığından, mukayese imkanı da ortadan kalkmaktadır.

Kolejimiz gibi üstün kaliteli olup da, ücretlerini bizim gibi açıkça ilan etme cesaretini gösteren herhangi bir kurum bulunamayacağını iddia ediyoruz.

Amacımız, yetenekli çocuklarımızın ticari kar gayesi gütmeden, mükemmel şekilde yetişmelerini sağlamaktır. Kolejde okumak her gencin hakkıdır.”dedi.

 Ahmet Şimşek Koleji’nde 2015-2016 YILINDA VELİ TARAFINDAN ÖDENECEK AYLIK TAKSİTLER :

ANAOKULU                               590 TL 

İLKOKUL 1. SINIF                     590 TL    

İLKOKUL 2-3-4.SINIFLAR        690 TL

ORTA 5-6-7-8. SINIFLAR         690 TL

LİSE 9. SINIF                            590 TL

LİSE 10-11-12. SINIFLAR       690 TL

İthal İngilizce ders kitapları dahil, tüm kitapları ücretsizdir.

Kolej kıyafetleri, Spor formaları ve malzemeleri ücretsizdir.

24 Adet Sosyal, Kültür ve Spor kulüp etkinlikleri (Yüzme kulübü dahil) ücretsizdir.

Her öğün yemek 6 çeşittir ve porsiyonu 82 kuruştur.

ÜCRETSİZ OLARAK YAPILACAK HİZMETLER VE ETKİNLİKLER:

* PEŞİN ÖDEME ÜCRETİ KALDIRILMIŞTIR. İSTEYEN VELİ BİRDEN ÇOK AYLIK TAKSİTLERİ BİR ARADA VE DAHA ÖNCE ÖDEYEBİLİR.

* ÜCRETLERDEN KDV, GECİKME ZAMMI, VADE FARKI, FAİZ ALINMAYACAKTIR.

* YABANCI DİL KİTAPLARI İNGİLTERE’DEN İTHAL EDİLMİŞ OLUP, KAYIT SIRASINDA ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ VERİLECEKTİR.

(DİĞER KOLEJLERDE BU KİTAPLAR 300 TL-700 TL ARASINDA SATILMAKTADIR.)

* TÜRKÇE KİTAPLAR, OKUL AÇILDIĞI GÜN HER ÖĞRENCİNİN SIRASININ ÜZERİNE KONACAK, ÜCRETSİZ VERİLECEKTİR.

* OKUL KIYAFETİ KAYIT SIRASINDA ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ VERİLECEKTİR.

   (DİĞER KOLEJLERDE KIYAFETLER DEĞERİNİN 5-6 KAT ÜSTÜNDE, PARA İLE SATILMAKTADIR.)

* OKUL KIYAFETLERİ ESKİDİKÇE YENİSİ ÜCRETSİZ VERİLECEKTİR.

* KOLEJİMİZİN, KURUM İÇİNDE VEYA KURUM DIŞINDA YAPACAĞI HER TÜRLÜ KOKTEYL, ZİYAFET YEMEKLERİ, GEZİ FAALİYETLERİ, SPOR YARIŞLARI GEZİLERİ, SPOR MÜSABAKALARINDA GİYİLECEK FORMALAR, GÖSTERİ MERKEZİNDE YAPILACAK TİYATRO GÖSTERİLERİNDE GİYİLECEK KIYAFETLER, SİNEMA FİLM GÖSTERİLERİ, ÇEKİLECEK FAALİYET CD’LERİ VE DVD’LER ÜCRETSİZDİR.

* EĞİTİM KURUMLARIMIZDA ETKİNLİKLER MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI 26 ADET KULÜBÜN FAALİYETLERİ ÜCRETSİZ OLUP, KAYITTA “ÜCRETSİZ ETKİNLİKLER KARTI” ÖĞRENCİYE İMZA KARŞILIĞI TESLİM EDİLECEKTİR. BU ETKİNLİKLER : (YÜZME, BASKETBOL, VOLEYBOL, FUTBOL, TİYATRO, MÜZİK, GÖRGÜ KURALLARI, KÜTÜPHANECİLİK, GAZETECİLİK, YAZARLIK, MENTAL ARİTMETİK, BİLİM VE TEKNOLOJİ, SATRANÇ, İNGİLİZCE SCRABBLE, GİRİŞİMCİLİK, FOLKLÖR, BALE VE MODERN DANS, MATEMATİK, FOTOĞRAFÇILIK, GEZİ VE ÇEVRE, AMERİKA’DA İNGİLİZCE VS.) KULÜPLERİ ÜCRETSİZDİR.

(DİĞER KOLEJLERDE SADECE YÜZME TALEP EDEN ÖĞRENCİLERDEN YILLIK 6.000 TL. ÜCRET ALINDIĞI GİBİ, DİĞER TÜM ETKİNLİKLER İÇİN DE ÜCRET ALINMAKTADIR.) (KOLEJİMİZDE TÜM ETKİNLİKLER ÜCRETSİZ OLDUĞU GİBİ, KULLANILAN FORMA VE MALZEMELER DE ÜCRETSİZDİR.)

* YURT DIŞI EĞİTİM İÇİN, İLGİLİ KURUMLARIN FUARLARINA ÖĞRENCİLERİMİZİ GÖTÜRÜP, GETİRME FAALİYETLERİ ÜCRETSİZDİR.

* LİSE ÜST SINIFLARINDA ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ KURSLARI EHİL VE TECRÜBELİ ÖĞRETMEN VE UZMANLAR TARAFINDAN VERİLMEKTE OLUP, DERSHANE İHTİYACINI FAZLASIYLA VE MÜKEMMEL ŞEKİLDE KARŞILAMAKTA OLUP, YIL BOYU VE YAZ TATİLLERİNDE DEVAM EDEN ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI ÜCRETSİZDİR.

* YABANCI DİL OKULUNU BÜNYESİNE ALAN BİR KOLEJ OLARAK, YABANCI DİL EĞİTİMİNE DEĞER VERİLDİĞİNDEN, AMERİKA’DAN GETİRİLEN GÖRSEL, İŞİTSEL SİNEMA SİSTEMİ İLE CANLI OLARAK KOLEJİMİZİN ÖZEL DİL LABORATUVARLARINDA VE GÖSTERİ MERKEZİ SALONLARINDA YAPILAN VE TÜRKİYE’DE SADECE KOLEJİMİZDE UYGULANAN DİL EĞİTİMİ TAMAMEN ÜCRETSİZDİR.  

Not: Yemek porsiyonu 82 kuruştan hesaplanır. 1 öğün 6 porsiyondur.