Mutluluk ve gurur bir arada…

Ahmet Şimşek Koleji Yetenek Akademisi, Mental ve Zekâ Oyunları Kulübünün yıl boyunca gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında düzenlediği 4. Geleneksel turnuvalarda okul birincisi olan öğrencilerle, dereceye giren öğrencilere okulun gösteri merkezinde düzenlenen törende kupa, madalya ve sertifikalar verildi. Ödül törenine aileler de katıldı ve öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

Geleneksel turnuvalarda ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler mutluluklarını dile getirerek şunları söylediler; “Çok mutluyuz. Ali öğretmenimize teşekkür ediyoruz. Çok çeşitli zekâ oyunlarının çözüm yollarını öğrendik. Mental sayma ve çarpmanın tekniklerini öğrendik. Okul dışı yarışmalarda dereceye girdik. Zekâ oyunlarının maketlerini yaptık. Bazen zekâ oyunlarının bir parçası olduk, birbirimizin stratejilerini öğrendik ve hedefimize ulaştık.”

“Çekişmeli geçti, eğlenceli ve öğretici oldu.”

Ahmet Şimşek Koleji Mental ve Zekâ Oyunları öğretmeni Ali Gül ise yaptığı açıklamada, “Geleneksel hale getirdiğimiz okul içi zekâ oyunları turnuvalarımız oldukça çekişmeli geçti, eğlenceli ve öğretici oldu. Öğrenciler, stratejik oyunlarla centilmenlik sınırları içerisinde oynamayı öğrenir. Hızlı ve doğru düşünme becerileri kazanır. Soyut sembolleri kullanarak hareket stratejilerini oluşturma yeteneği geliştirir. Dikkatini tek bir konuda yoğunlaştırabilme alışkanlığı kazanır. Strateji oyunlarının kurallarını ve bu oyunları geliştirmenin önemini kavrar. Düzenli bir çalışmayla ulaşılabilen hedefimiz, öğrencilerimizin tüm ders ve etkinliklerde başarılı olmalarını sağlamaktır. Bu turnuvalar çocukların, düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulabilen bireyler olarak yetişmesi, bireysel ve grup oyunları ile yeteneklerinin geliştirilmesi, sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, akıl ve zekâ oyunları ile vakitlerini daha verimli geçirerek kendilerini ifade edebilme fırsatı sağlayabilmesi amacıyla düzenlenmiştir. Öğrencilerimiz turnuvalara katılarak çok başarılı oldular ve bizleri gururlandırdılar. Mutluyuz, öğrencilerimi kutluyorum.” dedi.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Kulüp ödül dağılımı şöyle;

Mental ve Zekâ Oyunları Okul Birincileri: Beren Bayözen(4-D), Melike Ademoğulları (4-D), Emir Karaca Urak (3-B)

Mangala Turnuvası Okul Birincisi: Belinay Coşkun (4-C)

Koridor Turnuvası Okul Birincisi: Cem Yıldız (4-D)

Dokuztaş Turnuvası Okul Birincisi: Emir Karaca Urak (3-B)

BENZER HABERLER

316

495