Şimşek Gençler Ödüle Doymuyor.

Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri, Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği Kartal İlçesi Akıl ve Zekâ Oyunları turnuvasında 2 birincilik, 4 ikincilik kazandı.

Kartal’da bulunan ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen turnuvada 4-D Sınıfı öğrencisi Cem Yıldız MANGALA oyununda, 4-D Sınıfı öğrencisi Melike Ademoğulları da EQUILIBRIO oyununda ilçe birincisi oldu.

Turnuvada ayrıca; 4-D sınıfı öğrencisi Deniz Tomruk PENTAGO oyununda, 4-D sınıfı öğrencisi Beren Bayözen Q-BITZ oyununda, 6-C sınıfı öğrencisi Ilgar Elgezdi KULAMİ oyununda, 5-A sınıfı öğrencisi Elif Naz Derin Özlü ise PENTAGO oyununda ilçe ikincisi olmayı başardı.

“Bizleri gururlandırdılar.”

Öğrencilerin aldıkları başarıyla gurur duyduklarını belirten Akıl ve Zekâ Oyunları Öğretmeni Ali Gül şunları söyledi; “Bu turnuva çocukların, düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulabilen bireyler olarak yetişmesi, bireysel ve grup oyunları ile yeteneklerinin geliştirilmesi, sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, akıl ve Zekâ oyunları ile vakitlerini daha verimli geçirerek kendilerini ifade edebilme fırsatı sağlayabilmesi amacıyla düzenlenmiştir. Öğrencilerimiz de bu turnuvaya katılarak çok başarılı oldular ve bizleri gururlandırdılar. Başarılarının devamını diliyorum.”

BENZER HABERLER