Şimşek satranççılar ikinci oldu.

Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri girdikleri müsabakalarda aldıkları derecelerle göz doldurdular. Satranç Kulübü öğrencileri Yunus Emre Türkoğlu, Emirhan Demir, Şerif Duhan Kartaltepe ile Kaan Kurt, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kartal Gençlik Merkezinin düzenlediği okullar arası satranç turnuvasında takım halinde ikinci oldu. Ayrıca, Satranç Kulübü öğrencisi Kaan Kurt ta katıldığı bireysel müsabakalarda ikinci olmayı başardı. Öğrenciler, kupa ve madalyalarını tertip komitesinden teslim alarak okul müzesine koydular.

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli, konferans salonunda düzenlenen törende satranç takımı öğrencileriyle birlikte, Satranç Kulübü öğretmeni Emel Yüksel’i kutladı ve çeşitli ödüller verdi.

“Zorlu bir rekabet ortamı yaşadılar.”

Satranç altyapı geliştirme projesi kapsamında uzun süredir çalıştıklarını belirten Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Satranç Kulübü öğretmeni Emel Yüksel, “Öğrencilerimiz bu turnuvada zorlu bir rekabet ortamı yaşadılar ve takım halinde de, bireysel olarak ta ikinci oldular. Onları kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Bu tür yarışmalar çocuklardaki takım ruhunu ortaya çıkarıyor, kayıp-kazanç olgunluğu gelişiyor. Amacımız düşünebilen, ileriyi görebilen, sorgulayan, analizi yüksek bireyler yetiştirip topluma en iyi şekilde katkıda bulunmaktır.” dedi.

BENZER HABERLER

316

495