Siyah beyaz lekeler…

Ahmet Şimşek Koleji Koordinatörü Yasemin Şimşek, FineArt Sanatsal Baskı Hizmetlerinin organize ettiği “SİYAH BEYAZ LEKELER” isimli 8. Karma fotoğraf sergisinde yer aldı, sanatseverlerin beğenisini kazandı. Daha önce de “Trifid” adlı kişisel sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkan Yasemin Şimşek, evreni gotik bir dil üzerinden siyah-beyaz duyarlılığıyla kurguluyor, konuşuyor.

“Güzel bir deneyim oldu.”

25 Nisan tarihine kadar açık kalacak olan “SİYAH BEYAZ LEKELER” isimli sergide yer almaktan mutlu olduğunu belirten Yasemin Şimşek, “Bu sergi hem benim için, hem de ziyaretçiler için güzel ve değişik bir deneyim oldu. Tüm sanatseverlere teşekkür ederim.” dedi.

Yasemin Şimşek;

İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve Liseyi Ahmet Şimşek Koleji’nde tamamladı. 2008 yılında Maltepe Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden onur belgesiyle, bölüm ve fakülte ikincisi olarak mezun oldu. 2009 yılında eğitimine devam etmek üzere ABD’ye gitti. 2011 yılında University of California Los Angeles (UCLA)’da Görsel Tasarım ve İletişim Programı’nı bitirdi. Bu sürede çeşitli poster, logo, kitap kapağı tasarımları yaptı, asıl tutkusu ve kendini ifade biçimi olarak gördüğü fotoğrafa yöneldi. Çektiği fotoğrafları dijital manipülasyonlarla başka bir boyuta taşıyan sanatçı, eserlerinde ağırlıkla evren, doğa ve varoluş konularını işlemektedir. Fotoğrafın yanı sıra Video Art çalışmalarına da ağırlık vermektedir. Amatör bir astrofotoğrafçı (gökyüzü fotoğrafçılığı) olan sanatçının en büyük ilham kaynağı kozmostur.

BENZER HABERLER