Son turnuvayı 3D sınıfı kazandı. 

Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının son turnuvasında kıyasıya yarıştılar. İngilizce Dart Oyunu turnuvasının finali renkli görüntülere sahne oldu. Yabancı Diller Bölümü 3. Sınıflar Koordinatörü Nihan Altun’un düzenlediği turnuvada finale kalan öğrenciler birinci olabilmek için en iyi atışlarını yaptılar, vurdukları puanın karşılığı olan kutuya gittiler ve kutudan çıkan İngilizce kelimenin anlamını bilmek için ter döktüler. 

Madalyalar verildi. 

Öğrencilerin İngilizceyi severek ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen turnuvada, her sınıftan 4 öğrenci finale kaldı. Oldukça çekişmeli geçen turnuvayı 3D sınıfı öğrencileri kazandı. Öğrenciler, turnuvanın sonunda düzenlenen törende madalya ve sertifikalarla ödüllendirildi. 

“Şampiyonları kutluyorum.” 

Ahmet Şimşek Koleji Yabancı Diller Bölümü 3. Sınıflar Koordinatörü Nihan Altun turnuvayla ilgili açıklamasında şunları söyledi; “İngilizce Dart oyunu turnuvası ile öğrencilerin  İngilizceyi severek ve eğlenerek öğrenmelerini sağlayan bir ortam oluşturduk. Oyunun ilk bölümünde öğrencilerin İngilizce kelime bilgisi, ikinci bölümünde ise İngilizce dilbilgisi becerileri güçlendi. Turnuvamızın çeyrek ve yarı final elemelerini sınıflarda yaptık. Elemeler sonunda her sınıftan 4 öğrencimiz finale kaldı ve turnuvayı da 3D sınıfı öğrencilerimiz kazandı. Turnuva süresince bana destek olan öğretmen arkadaşlarıma ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum, şampiyon olan öğrencilerimizi kutluyorum.”