Tasarladılar, yaptılar, giydiler.

Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri Görsel Sanatlar Dersinde hayal güçlerini kullanarak tişört baskısı yaptılar, sonra da kendi elleriyle süsledikleri rengarenk tişörtleri giyerek mankenlere taş çıkarttılar.

Görsel Sanatlar Dersi Öğretmeni Aylin Cavlaz’ın baskı tekniğini örneklerle anlatmasının ardından zevkle çalışmaya başlayan öğrenciler, dersin ilerleyen dakikalarında sınıfı moda tasarım atölyesine çevirdiler.

 “Çocuk yaratıcılık demektir.”

Ahmet Şimşek İlkokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Aylin Cavlaz, bu tür çalışmaların öğrencilerin yaratıcılıklarını ve hayal dünyalarını geliştirdiğini belirterek şunları söyledi; “Bu ders için bazı öğrencilerimiz evden eski tişörtlerini getirdiler, bazıları da yenisini aldılar. Çeşitli kalıplar ve fırçalar kullanarak tasarladıkları tişörtleri renklendirdiler. Dersimiz bittiğinde ise kendi elleriyle yaptıkları tişörtleri zevkle giydiler. Eğlenceli bir ders yaptık. Çocuk yaratıcılık demektir. Bu çalışmayla hayal dünyaları gelişti. Hünerlerini, kendi iç dünyalarını yansıtmaya çalıştılar, özgüvenleri arttı, ayrıca tasarım ilkelerini de öğrendiler. Çocukların gerçek hayattaki sınırları ve başarabilecekleri, hayal güçlerinde saklıdır. Hayal güçlerini zenginleştirmek onları duygusal ve zihinsel olarak ta geliştirecektir. Görsel Sanatlar derslerinde çocuklarımızın kendine inanmalarını, yeterli hissetmelerini, mutlu olabileceği şeyleri yapmalarını ve hayal güçlerini kullanmalarını sağlıyoruz.”