Vergi bilinci kazandılar.

Ahmet Şimşek Koleji Ortaokulu öğrencileri, Vergi Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerle vergi konusunda bilgilendirildiler.

Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Vergi Bilinci Geliştirme Projesi “VERGİBİLİR” kapsamında, Sosyal Bilgiler Öğretmenlerinin koordinatörlüğünde düzenlenen etkinlikler sırasında 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerine videolar izletildi, vergi konulu oyunlar oynandı, şarkılar söylendi, hikayeler anlatıldı.

Projenin yürütülmesinden sorumlu Sosyal Bilgiler Öğretmeni İrem Turan etkinlikler konusunda şunları söyledi; “Vergi nedir? Kimler vergi öder? Vergilere neden ihtiyaç duyulmaktadır? Toplanan vergiler nasıl ve nerelerde harcanıyor? Vergi toplama ve harcamaları nasıl denetleniyor? gibi soruların cevabını öğrencilerimize oyunlarla, şarkılarla, hikayelerle anlattık. Öğrencilerimizi vergi konusunda bilgilendirdik. Duyarlılık kazanmalarını, farkındalıklarını arttırmalarını, problemlere çözümler aramalarını ve vergi bilinci kazanmalarını sağlamak amacıyla gerekli olan çalışmaları yürüttük.”

BENZER HABERLER