Yazarlar Ahmet Şimşek’te Bulu

ştu!

İlk kitabını 10 yaşında yazdığını söyleyen çocuk kitapları yazarı Filiz Tosyalı, seminer vermek ve kitaplarını imzalamak için geldiği Ahmet Şimşek Koleji’nde, baskı aşamasındaki “Victoria’nın maceraları” isimli kitabı yazan 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi Berfin Nazire Uçar’la karşılaşınca duygulandı.

Ahmet Şimşek Koleji’nde “Eğlenceli öyküler, buluşlar ve doğa” konulu seminerin ardından öğrencilerle söyleşi yapan ve kitaplarını imzalayan Filiz Tosyalı, yanına gelerek kendisinin de kitap yazdığını söyleyen ve yazdığı kitabı gösteren Berfin Nazire Uçar’la uzun uzun sohbet etti.

“Ne okuduklarını çok iyi biliyorlar.”

Küçük yazarı överek kutlayan Tosyalı, “Ben de 10 yaşındayken kitap yazmaya başladım ama sen benden 1 yaş daha erken yazmaya başlamışsın. Çok duygulandım, mutlu oldum. Burada çok iyi bir nesil görüyorum, okumayı seviyorlar. Asıl önemlisi de, ne okuduklarını iyi biliyorlar. Ben onların ufuklarını açmak için yazıyorum ama her seferinde onlar benim ufkumu açıyorlar.”dedi.

“Eski dostum.”

Ahmet Şimşek Koleji Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek ise, Yazar Filiz Tosyalı’nın çok eski bir dostu olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Filiz Tosyalı Türkiye’nin tanıdığı, hepimizin medarı iftiharı olan önemli bir çocuk hikayecisidir. En önemlisi de çok eski bir dostumdur. Bizi kırmadı, okulumuza geldi, mutlu olduk, teşekkür ederiz. Çocuklarımız da onu çok seviyorlar, öğrencilerimizin büyük coşkusu da bunu gösteriyor. Ayrıca okulumuzun 4-A sınıfı öğrencisi Berfin Nazire Uçar kendisini karşıladı, birlikte sohbet ettiler. Öğrencimizin kitap yazması bizleri gururlandırdı.”

4-A sınıf öğrentmeni Nurşen Bilgili ise, “Sevgili öğrencimiz Berfin Nazire Uçar İlk kitabı Victoria’nın maceraları’nı tamamlamıştır ve göğsümüzü kabartmıştır. Kendisiyle gurur duyuyoruz.” dedi.