Yerli Malı Haftası kutlanıyor.
Yerli Malı Haftası, Ahmet Şimşek Koleji’nde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan, adı 1983 yılında Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak değiştirilen yerli malı haftası etkinliklerinde öğrencilere tutumlu olmanın, yatırım yapmanın, yerli malı kullanmanın ve bilinçli tüketici olmanın önemi anlatılıyor.
Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri, Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında evlerinden getirdikleri yerli malı ürünleri sergiliyorlar, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle paylaşıyorlar.
Yerli Malı Haftası etkinliklerinde, öğrencileri yerli malları kullanmaya teşvik ettiklerini belirten Ahmet Şimşek İlkokul ve Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli,“Yerli Malı haftası, okullarımızda vazgeçilmez konulardan birisidir. Öğrencilerimizi yerli malları kullanımına yönlendirmenin yanında, tüketim alışkanlıkları konusunda da bilinçlendiriyoruz. Ülkemizdeki yabancı etkileşimlerin kalkması için, çocuklarımız küçük yaşlardan itibaren yönlendirilmelidir.”dedi.