Yetenek avcılığı başlıyor!
Yetenek avcılığı başlıyor!

Ahmet Şimşek Koleji’nde “Yetenek Akademisi” projesi başlıyor. “Her çocuğun yeteneklerine uygun eğitim alma hakkı vardır” sloganıyla gerçekleştirilecek olan projeyle öğrencilerin yetenekleri keşfedilecek, kendilerini tanımaları sağlanacak, yeteneklerine göre destekleyici eğitim verilecek ve yeteneklerini ortaya koyma fırsatı sunulacak. Proje kapsamında ailelere danışmanlık ta yapılacak.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın tarafından geliştirilen ve uygulanacak olan Yetenek Haritası ve Akademi Projesi 3 Modülden oluşuyor ve 3 yıl sürmesi planlanıyor.

“Yeteneklerin iyi belirlenmesi gerekir.”

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli projeyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ülkemizde birçok çocuk, yeteneklerinin farkında olmadan geleceğini oluşturmaktadır. Oysa eğitimle ilgili bilimsel gerçekler, yeteneklerin önemsenmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Okulların en önemli görevlerinden birisi de, öğrencileri tüm yönleriyle tanıyarak ihtiyaç duydukları eğitimsel destekleri sunmaktır. Bu nedenle, onlardaki yeteneklerin iyi belirlenmesi gerekmektedir. Yetenekler hem okul başarısı için, hem de gelecekteki kariyer kararları için çok önemlidir. Okulumuz geçmişten gelen değer, birikim ve yeni vizyonuyla çocuklarımızın önünü açacak, onları geleceğe hazırlamaya devam edecektir. Her çocuk yeteneklidir ve yeteneklerine uygun eğitim alma hakkına sahiptir. Ailelerimizin de desteğiyle ülkemizin aydınlık yarınlarını oluşturacağız.”