50-100 Metre Serbest ve 50-100 Metre Sırtüstü yarışmalarında azim ve motivasyonlarıyla dikkat çeken Ahmet Şimşek Koleji genç bayanlar yüzme takımının ikizleri takımın gözdesi oldu.

“Yüzmeyi çok seviyorlar.”

Ahmet Şimşek Koleji Yüzme Koordinatörü Nilay Şimşek, yüzme ve derslerdeki başarılarının yanında sempatik tavırlarıyla da beğeni toplayan Sezin ile İzen Tuna kardeşlerin takıma kısa sürede uyum sağladığını ve çok sevildiğini belirterek, “İkizlerimiz yüzme takımımıza ilk kez bu yıl girdiler ancak, başarı grafiklerini her geçen gün yükseltiyorlar. Onlar eskiden voleybol ve basketbol oynadıklarından, yüzmeye adaptasyonları zor olmadı. Yüzmeyi çok seviyorlar ve oldukça azimliler. Her ikisi de takıma ve arkadaşlarına çok bağlılar, iyi anlaşıyorlar. Onları çok seviyoruz, Sakarya’daki yarışmalarda iyi dereceler yapacaklarına inanıyoruz.”dedi.

Dersleri de çok iyi.

Kendilerini bildiklerinden bu yana spor yaptıklarını anlatan Sezin ve İzen Tuna kardeşler ise şöyle konuştular,“Yüzmeye başlamadan önce çeşitli kulüplerde voleybol ve basketbol oynadık. Yüzmeyi çok seviyoruz, iyi ki seçmişiz. Sporla uğraşıyoruz ama derslerimizi de ihmal etmiyoruz, takdir ve teşekkür alıyoruz. Bu nedenle ailemiz de bizi destekliyor. Pazartesi günleri hariç her gün 2 saat antrenman yapıyoruz. Yarıyıl tatilinde bile aralıksız çalıştık. Sakarya’dan iyi derecelerle döneceğimize inanıyoruz.”