Ahmet Şimşek Koleji küçükler yüzme takımı sporcusu Hatice Kübra Eligüzel, İstanbul Okul Sporları 2003-2004 doğumlu küçükler yüzme müsabakalarında 50 m sırtüstünde İstanbul dördüncüsü oldu.

Ahmet Şimşek Koleji küçükler yüzme takımı, Burhan Felek Yüzme Havuzunda düzenlenen İstanbul Okul Sporları küçükler yüzme müsabakalarına Erkeklerde Mert Ali Ağdemir, Hazarcan Cenan, Ahmet Emre Göğüsgeren ve Eren Şahin, kızlarda da Hatice Kübra Eligüzel, Burcu Naz Güley, Bilge Erdoğan ve Bahar Erdoğan’dan oluşan iki takımla katıldı. Müsabakaların sonunda kız takımından Hatice Kübra Eligüzel 50 m sırtüstünde dördüncü oldu ve madalya kazandı.

“Sportmen duruşumuzla örnek okul olduk.”

Ahmet Şimşek Koleji Yüzme Antrenörü İbrahim Burak Sezgin, “Sporcumuz iyi yarıştı, kendisinden daha umutluyduk ama daha iyi dereceleri saliselerle kaçırdı. Bu yarışmalarda sporcularımız kendi derecelerini geliştirdiler. Sporcularımız küçük olduğu için gelişimleri uzun zaman alıyor, derecelerini her yıl daha da geliştiriyorlar. Okulumuz bizim için hiçbir fedakarlıktan kaçmıyor, biz de okulumuzu en iyi şekilde temsil ettik. Müsabakalar sırasında velilerimizle, öğrencilerimizle, sportmen duruşumuzla örnek okul olduk ve dördüncülük madalyası getirdik. Çıtamız yükseliyor, seneye birçok sporcumuzla madalyalar kazanacağız. ” dedi.

Ahmet Şimşek Koleji’nde düzenlenen törende Hatice Kübra Eligüzel’e dördüncülük madalyası takılırken, İstanbul Okul Sporları küçükler yüzme müsabakalarına katılan yüzücülere de başarı belgeleri verildi. Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli ile Ahmet Şimşek Koleji Yüzme Koordinatörü Nilay Şimşek, törende yaptığı konuşmalarda yüzücüleri kutlayarak başarılarının devamını dilediler.