Müdürümüz

Müdürümüz

Hasan Delikenli

Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” Sözüyle başlamak istedim. Çünkü vizyonumuzu ve misyonumuzu belirlerken “Başöğretmenimizin” bu cümlesi bizlere ışık olmuştur.

Bir insan için en güzel mesleğin öğretmenlik, en güzel uğraşının da öğrencilik olduğunu şahsım adına söylemek isterim.

Sevgi ve saygının temel prensiplerden kabul edildiği bir kurumda hem öğretmenliğin hem öğrenciliğin keyfine doyum olmaz.

Akademik yönü güçlü, gözleri gülen, öfkesini kontrol eden, sabırlı bir eğitim kadrosuna sahip olmak; eğitim seviyesinin yükselmesi, öğrencilerin öğrenme isteklerinin artması, güven dolu bir eğitim öğretim ortamı oluşturulması için ön koşuldur. Kurumumuz ileri iletişim yöntemleriyle öğretimi verimli hale getiren sanatkâr ruhlu öğretim kadrosuyla eğitim vermektedir. Veli ve öğrencilerimize “sürekli eğitim” anlayışıyla hizmet vermekteyiz.

Bizim için öğrencilerimiz ve velilerimiz bir meta ve ya müşteri olarak asla görülmez. Yaklaşımımız daima “aileden biri” anlayışı içerisinde olmuştur. Sizleri bir misafir gibi karşılamakta ve aynı şekilde uğurlamaktayız.

Öğrencilerimizi derse boğmadan, kültürel çalışmalarla, kulüplerle ve sportif aktivitelerle hayata hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Ana sınıfından 8. Sınıfa kadar bütün öğrencilerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimlerini dikkate alarak ve daima öğrenci merkezli çalışmalar yürütmekteyiz. Akademik çalışmalarımızı ülkemizin sınav maratonlarını göz önüne alarak düzenlenmekteyiz.

Programlarımızda öğrencilerimize oynamaları, eğlenmeleri ve kulüp çalışmalarına katılmaları için yeterince zaman ve imkân verilmektedir ki bu sayede okula gelmek onlar için mecburiyetten çıkıp kendi istekleriyle yaptıkları bir eylem olsun.

Her öğrenci bir spor dalında “uzmanlık bölümü” seçtiği gibi yüzme programına da dâhil olabilmektedir. Bütün öğrencilerimiz bir enstrümanı ustaca çalabilme, halk oyunları, modern dans, satranç, drama, mentalaritmetik, akıl oyunları, seramik, polyester baskı, ebru sanatı, tuval çalışması, el işleri, görgü kuralları, fotoğrafçılık, organik tarım gibi alanlarda kendilerini geliştirmeleri için kulüp çalışmalarından ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorlar.

Öğrencilerimize vakit kazandırıp ailesiyle daha fazla zaman geçirerek aile içi kenetlenmeyi artırmak, misafir kabullerinde ve ya davetlerde örf ve adetlerden uzak kalmamasını sağlamak ve eve çanta taşımasını engellemek için programımıza “ödev saati” koyduk. Her gün son ders saatimiz ödev saati olarak belirlendi. Bu süre zarfında çocuklarımız her gün farklı ders öğretmenlerinin gözetiminde ödevlerini tamamlamaktadırlar. Bu ödevlere “resmi ödev” yani yapılması zorunlu ödev denilmektedir. Bununla beraber okulumuzda bir de “gönüllü ödev” çalışması yürütülmektedir. Bu çalışmada isteyen öğrencilerimize veli görüşü alınarak ek çalışma verilmektedir. Ayrıca interaktif eğitimle de çocuklarımız internet erişimi olan her yerden bir şifre ile hemen hemen bütün müfredata ulaşabilecekler. Yine bu hizmet okulumuzun öğrencilerimize hediyesidir, hiçbir ücret alınmaz.

Rehberlikalanında çok titiz çalıştığımızı ayrıca belirtmek isterim. Rehberlik ilkelerine tam uyum okulumuzun en önemli özelliklerindendir. Zamanında ve yerinde velilerimizle irtibata geçilerek bilgi alış verişi yapılır. Öğrencilerimizin davranışları ve akademik düzeyi ilgili arkadaşlarımız tarafından kayıt altına alınarak velilerimiz bilgilendirilir.

Rehberlik servisimizce öğrencilerimizin genel uyarılmışlık düzeyleri olması gereken seviyede tutularak en verimli eğitim öğretim ortamı oluşturulmaktadır.

Öğrencilerimizin saygı ve sevgi anlayışından vazgeçmeyen adaletli ve ötekileştirmeyen bireyler olarak yetişmeleri için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

2014-2015 eğitim öğretim yılının bütün öğrencilerimiz adına sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu olmasını diliyorum.

 

OKUL MÜDÜRÜ

         Hasan DELİKENLİ   

ÖZGEÇMİŞ

*1970’te Hatay’da doğdu.

* İlk, orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamladı.

*1990’da Gazi Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümünü, 1992’de aynı üniversitenin matematik öğretmenliği bölümünü bitirdi.

*Yıllarca İstanbul’un seçkin kurumlarında Matematik öğretmenliği yaptı.

*Birçok ulusal yayımda matematik ve geometri alanında hazırlanan dergi, kitap ve fasiküllerde yazarlık yaptı. Aynı yayım komisyonlarında başkanlık görevinde bulundu.

*Ufuk, Rekor, Gelişim isimli eğitim öğretim yayınlarında imtiyaz sahipliği ve yazarlık yaptı.

*İnteraktif yayın hazırlığında koordinatörlük yaptı.

*THK uçak öğretmenliği

*Satranç antranörlüğü

*2002’de Yedi Tepe Üniversitesinde “çocuk ve genç psikolojisi anlama ve iletişimi” alanında yüksek lisansını bitirdi.

*2003’te Maltepe Üniversitesi “Halkla İlişkiler” yüksek lisansını bitirdi.

*2013’te Yıldız Üniversitesi “Eğitim Yönetimi” yüksek lisansını bitirdi.

*2014’te Gelişim Üniversitesi “işletme” yüksek lisansını bitirdi.

*1994’ten bu yana müdür yardımcılığı, kurum müdürlüğü, bölge müdürlüğü ve genel müdürlük görevlerinde bulundu.

*Birçok sosyal Eğitim dernekte ve eğitim derneğinde yöneticilik yaptı.

*Güzel konuşma ve diksiyon alanında Kadıköy Kavram Eğitim Kurumundan sertifika aldı.

*2011’den bu yana Ahmet Şimşek Koleji Anaokulu, ilkokul, ortaokul kurum müdürlüğü görevini devam ettirmekte.