Lise Müdürümüz

Lise Müdürümüz


BORA ESİN

 

    Eğitim sadece akademik bilgiyle bireylerin başarılı olmasına imkân vermiyor. Bunun için öğrencilerimizin akademik başarılarını yükseltirken aynı zamanda onları çok yönlü destekliyor; eğitim kadromuzu yenileyip güçlendiriyor, sınıflarımıza akıllı tahta sistemleri kurarak teknolojik gelişmeleri okulumuza getiriyor ve eğitim-öğretim sistemimizi güncelliyoruz. Yenilenen “Ölçme değerlendirme sistemimiz” ve “Okul yönetim sistemimiz” ile ülkemizin yeni yetişen neslinin başarısını daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz.

    2015-16 Öğretim yılı Özel Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi için özellikle Yabancı Dil eğitimi açısından bir dönüm noktası olmuştur. 2015 yılı Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) okulumuzun başarısı bir önceki yıla göre yüzde on artmış, Dil sınavında ise yüzde yirmi beş artarak yüzde doksan altıya çıkmıştır. 2016 ve sonraki yıllarda da hep en üst seviyede kalan okulumuz Ahmet Şimşek Kolejinin önümüzdeki öğretim yılında da üniversite sınavı hedefi %100’dür. Bu yaklaşım, İngilizce ve Almanca dilleri öğretimine verdiğimiz önemin göstergesidir.

    Kulüplerimizle de öğrencilerimizin sosyal gelişimlerine katkı sağlama yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 24 farklı alandaki etkinlik kulübümüzle öğrencilerimizin sanatsal, bilimsel, sosyal, toplumsal ve bireysel açıdan gelişmelerine yardımcı oluyoruz. Sosyal sorumluluk projeleri ve bilimsel çalışmalarla hem sorumluluk bilinçlerini artırıyoruz, hem de bilimsel çalışmalar ortaya koymalarını sağlıyoruz. Ayrıca, bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı korumak için güvenlik önlemlerini de önemsiyor ve artırıyoruz.

   Yavrularımızın hem iyi bir meslek sahibi olmaları, hem de dünyamıza, toplumumuza, sizlere ve kendilerine faydalı insanlar olarak yetişmeleri için idari ve akademik kadromuzla, eğitim-öğretim sistemimizle ve teknik ekibimizle canla başla, gece gündüz çalışıyoruz. Amacımız; öğrencilerimizin hem istedikleri meslekleri yapabilmesi, hem de dünyaya farklı açılardan bakabilen, yaratıcı ve mutlu insanlar olarak yetişmesidir.

    Aydınlık yarınlarda Ahmet Şimşekli gençlerle…

 

BORA ESİN

OKUL MÜDÜRÜ