“Ahmet Şimşek gençliği, cumhuriyete sahip çıkmalısınız!”

Cumhuriyet Bayramı Ahmet Şimşek Kolejinin tüm birimlerinde coşkuyla kutlandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. Kuruluş yılı nedeniyle Ahmet Şimşek Koleji İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinin hazırladığı programın ardından, Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program da gerçekleştirildi.

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmalar yapıldı, video gösterimleri gerçekleştirildi, şiirler okundu, Atatürk’ün cumhuriyetle ilgili sözleri İngilizce ve Almancaya çevrilerek okundu, “Cumhuriyet” isimli oratoryo sahnelendi, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”, ardından da “Gençliğin Ataya Cevabı” okundu. Okul orkestrası birbirinden güzel eserleri seslendirdi.

“Atatürk iyi ki varmış.”

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Çağatay Topçuoğlu, slayt gösterileri eşliğinde sürdürdüğü konuşmasında şunları söyledi, “Cumhuriyet Bayramı tatil değildir. Cumhuriyet Bayramı sizlere emanet edilen, ona ne kadar sahip çıkacağımızı göstereceğimiz gündür. Ahmet Şimşek gençliği, sizler cumhuriyete ve onun değerlerine ne pahasına olursa olsun sahip çıkmalısınız. Atatürk iyi ki varmış, iyi ki bizimmiş, iyi ki bu günlere gelmemize öncü olmuş, iyi ki liderimiz olmuş. Artık, bir Atatürk’ümüz daha olmayabilir. Bu nedenle, O’nun bıraktığı emanet daha da kıymetlidir.

Başta Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu uğurda şehit olmuş tüm askerlerimize, tüm gazilerimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Hepinizin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum ve bu bayrak altında nice Cumhuriyet Bayramları diliyorum.”

BENZER HABERLER

371

364