Ahmet Şimşekli öğrencilerin hoşgörü ağacı beğenildi.

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi öğrencileri okulun köşesindeki ağacı düzenleyerek hoşgörü ağacı yaptılar ve iki hafta boyunca çeşitli mesajlar yazarak ağaca astılar. Hoşgörü ağacına Kartal’da yaşayan vatandaşlar da ilgi gösterdiler.

“Hoşgörüyle ilgili sözler astılar.”

Hoşgörü ağacının çok güzel bir görsel oluşturduğunu ve beğenildiğini anlatan Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Felsefe öğretmeni Nihan Demiröz yaptığı açıklamada, “11-G sınıfı öğrencilerimizle birlikte hazırladığımız hoşgörü sözleriyle bezenen dilek ağacımız çok beğenildi. Hoşgörü ağacımıza öğrencilerimizin yanı sıra Kartal’da yaşayan vatandaşlar da büyük ilgi gösterdiler, pankart ve küçük kağıtlara hoşgörüyle ilgili sözler yazarak ağaca astılar. Bu tür etkinliklerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Hoşgörü ağacına öğrencilerin, öğretmenlerin ve Kartal’da yaşayan vatandaşların yazıp astığı sözlerden bazıları şöyle:

“Ne olursan ol yine gel.”, “Çocuklara, hayvanlara, yaşlılara ve tüm insanlara hoşgörülü bir yıl diliyorum.”, “Hepimizin empati dolu, hoşgörülü günlerinin olmasını diliyorum.”, “Barış dolu bir dünya.”, “Milletçe huzur ve mutluluk.”, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi; Yurtta sulh, cihanda sulh.”

BENZER HABERLER

247

241