El emeği, göz nuru zeka oyunları…

Ahmet Şimşek Kolejinde, Mental ve Zekâ Oyunları Öğretmeni Ali Gül, derslerde kullandıkları oyunların araç ve gereçlerini öğrencilerle birlikte tasarlıyor ve yapıyor. El emeği ve göz nuruyla yapılan araç gereçler, öğrencilerin yaratıcılıklarını ve el becerilerini geliştiriyor.

Mental ve Zekâ Oyunları atölyesinde gerçekleştirilen derslerin konsantrasyon ve dikkat sorunlarını ortadan kaldırdığını, düzenli derse katılım ve disiplinli çalışmanın tüm derslerdeki başarıyı en üst seviyeye çıkardığını belirten Mental ve Zekâ Oyunları Öğretmeni Ali Gül, öğrencilerin kendi yaptıkları araç gereçlerle her şeye daha iyi motive olduklarını söyledi. 

Her şeyi zekâ oyunu haline getirebiliriz.

Beynin her iki yarısını da dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolaylıkla geçebilen insanlar yetiştirebilmek amacında olduklarını belirten Ali Gül yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Çocuklarımızın üretken, yaratıcı, özgüvenli ve hayat boyu öğrenen bireyler olmaları için çalışıyoruz. Kısacası, atölyemizde öğrenmeyi öğretiyoruz. Bunu yaparken de kullandığımız araç ve gereçleri kendimiz üretiyoruz. Yeni tasarlayacağımız oyunlar için öğrencilerimizle birlikte eğlenceli beyin fırtınaları yapıyoruz. Fikirlerimizi, hayal güçlerimizi oyunlarımız için kullanıyoruz. Kendi tasarımımız olan Dört işlem oyunu, Çarp Bul oyunu, Karma zekâ toplama oyunu, Stratejik zekâ oyunları, Karma zekâ ve denge oyunları üretiyoruz. Öğrenciler başardıkça, öğrenme istekleri de yükseliyor. Oyun oynarken hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. Ayrıca bunu yaparken atık malzemelerden yararlanıyoruz. Özellikle ahşap, plastik kalem, şişe kapakları gibi atık malzemeleri değerlendiriyoruz. Güzel sonuçlar alıyor, örnek oluyoruz. Biz öğrencilerimizle birlikte çevremizde bulunan her şeyi zekâ oyunu haline getirebiliriz.”

BENZER HABERLER

211

211