Öğrencilere göz taraması yapıldı.

Ahmet Şimşek Koleji 5. sınıf öğrencilerine, görme sorunları olup olmadığının belirlenebilmesi amacıyla “Snellen” göz taraması yapıldı. Rehber öğretmen Asiye Dildar Ünlü tarafından yapılan göz taraması sırasında görme bozukluğu tespit edilen öğrencilerin velilerine bilgi verilerek gerekli yönlendirme sağlandı.

“Tarama testi önemli veriler sunar.”

“Snellen” göz tarama testi hakkında bilgi veren Rehber öğretmen Asiye Dildar Ünlü şunları söyledi; “Söz konusu test; öğrencilerimizin herhangi bir görme kaybı olup olmadığının tespiti aşamasında ön taramadır ve öğrencilerimizi doktora yönlendirmede önemli bilgiler elde etmemizi sağlar. Ayrıca, okul ve sınıf düzeyinde alınması gereken tedbirler, önlemler konusunda da bizlere önemli veriler sunar.

Snellen göz taraması sırasında görme kaybı olduğundan şüphelenilen öğrencilerimiz belirlendi, velileriyle görüşülerek uzman doktora sevkleri aşamasında gerekli yönlendirmeler yapıldı. Okul bazında da tedbir amacıyla, ilgili öğrencilerin daha ön sıralarda oturmaları sağlanarak etkili bir öğrenme ortamının oluşmasına zemin hazırlandı.”

BENZER HABERLER

296

288