Şimşek Gençler Ata’nın huzurunda.

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’e gittiler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda törenle çelenk bırakarak, özlem ve minnetle saygı duruşunda bulundular.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşuna giden yolda ilk adımın atıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. Yılında Anıtkabir’e giden öğrenci ve öğretmenler; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” sözüne bağlı kalacaklarına, “Benim ümidim gençliktedir” sözünü boşa çıkarmayacaklarına söz verdiler.

“Türk gençliğini yetiştirmenin gururunu yaşıyorum.”

Anıtkabir ziyareti için, “Hayatımın tartışmasız en güzel günüydü.” diyen Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Çağatay Topçuoğlu ise Anıtkabir özel defterine şunları yazdı, “Ulu Önderimiz, Atam; Eşi benzeri görülmemiş bir varoluş destanının başladığı 19 Mayıs 1919’un 100. Yıldönümünde manevi huzurunuzda olmanın heyecan ve mutluluğunu kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefte Cumhuriyeti emanet ettiğiniz Türk gençliğini yetiştirmenin gururunu yaşıyorum. Sözlerinizin her gün daha fazla önem kazandığı günümüzde huzurunuza geldiğim 230 Cumhuriyet Genci ve niceleri adına emanetinize sahip çıkacağımıza, gösterdiğiniz yoldan ayrılmayacağımıza ve gerekirse bu uğurda tıptı atalarımız gibi canımızı vereceğimize manevi huzurunuzda ant içerim. Özlem, Minnet ve Sonsuz Saygılarımla…”

19 Mayıs Sokağı…

Öte yandan, Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi tören komitesinin aldığı karar gereği Ölçme Değerlendirme biriminin bulunduğu koridorda panolar oluşturuldu ve koridora “19 Mayıs Sokağı” ismi verildi.

BENZER HABERLER

211

211