Yaşanabilir bir dünyayı sergi ile anlattılar.

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi öğrencilerinin Sosyal Bilimler derslerinde ürettiği projeler “Sosyal Bilimler Şenliği” kapsamında sergilendi. Okul lobisinde oluşturulan stantlarda sergilenen eserler büyük ilgi gördü, beğeniyle ve takdirle izlendi. Okulun kurucusu Ahmet Şimşek serginin açılışında yaptığı konuşmada öğrenci ve öğretmenleri kutladı.

“Bu projeler her türlü övgüye değer.”

Sosyal Bilimler Şenliğinin açılış töreninde konuşan Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin, “Bu yıl Sosyal Bilimler şenliğimizin beşincisini düzenliyoruz. Büyük emek harcayarak yaptığınız bu projeler her türlü övgüye değer, çok mutlu olduk. Bu sergi eğitimin gereklerini yerine getirdiğimizi açıkça ortaya koymaktadır. Hepinize teşekkür ediyorum, ellerinize sağlık.” dedi.

“Sizler geleceğin Aziz Sancarları, Türkan Saylanlarısınız.”

Okul Kurucusu Ahmet Şimşek ise törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Büyük emek ve bilgi gerektiren bu eserleri yapan, sergileyen öğrencilerimiz bizleri bir kez daha gururlandırdı. Şimdinin büyükleri de sizler gibi projeler, maketler yapıyordu. Onlar Aziz Sancar, Türkan Saylan oldular. Sizler de onlar gibi başaracaksınız. Sizler geleceğin Aziz Sancarları, Türkan Saylanlarısınız. Başarılarınızın devamı diliyorum.”

“Temamız, yaşanabilir bir dünyaydı.”

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Sosyal Bilimler Dersleri Bölüm Başkanı Nevin Çömez de konuşmasında, “Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz Sosyal Bilimler Şenliği, her yıl daha da mükemmel hale geliyor. Bu yıl felsefe projelerinde gençler gönüllerince, sevgilerini katarak kendi ütopyalarını ve distopyalarını oluşturdular. Temamız, yaşanabilir bir dünyaydı. Bu bağlamda şehirler planladılar ve tarih haritaları ile geçmişe ışık tuttular. Coğrafya dersi için de besin zincirleri, kayaçlar ve yeryüzündeki bitki türlerinden örnekler verilerek yaşanabilir çevre bilinci oluşturulmaya çalışıldı. Sınırlarımızın nasıl adım adım gerilediğini görsel olarak sergileyerek, tarihimize ve milletimize sahip çıkmamızın önemini bir kez daha bu sergi ile anlatmak istedik. Öğrencilerimizin bu çalışmalarına öğretmen arkadaşlarımız da özveriyle katkıda bulundular, teşekkür ediyorum.” dedi.

BENZER HABERLER

247

241