Yolunuz açık olsun…

Ahmet Şimşek Koleji’nde 33. mezuniyet coşkusu yaşandı. Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi’nden ve Ahmet Şimşek Ortaokulundan mezun olan öğrenciler teras bahçede düzenlenen mezuniyet töreninde unutamayacakları anlar yaşadılar. Öğrenciler, törenin sonunda hep birlikte keplerini havaya atarak bir geleneği de yerine getirdiler.

Ahmet Şimşek Kolejinde düzenlenen mezuniyet törenine okulun kurucusu Ahmet Şimşek, Koordinatörler Tuncay Şimşek, Altay Şimşek, Nilay Şimşek’le birlikte okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Kepler havada…

Felsefe Öğretmeni Nihan Demiröz ve Fen Bilgisi Öğretmeni Fatma Yalınyiğit’in sunumuyla gerçekleştirilen mezuniyet töreni, öğrencilerin tören alanına girişinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmalarından sonra da Ahmet Şimşek Ortaokulu birincisi Nisa Uygunoğlu, ikincisi Levent Aldemir ve üçüncüsü Mehmet Eren Ekşi ile Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi birincisi Emircan Kaman, ikincisi Ezgi Kar ve üçüncüsü Hakan Eray Durmuş’a çeşitli ödüller verildi. Ortaokul birincisi Nisa Uygunoğlu ve Anadolu Lisesi birincisi Emircan Kaman’ın yaş kütüğüne plaket çakmasıyla devam eden törende, bayrak ve flama devir teslimi de gerçekleştirildi. Mezuniyet töreni, diplomaların verilmesi ve 10. Yıl Marşı eşliğinde keplerin havaya atılmasının ardından sona erdi.

“Sevinç ve gurur yaşıyoruz.”

Okulun Kurucusu Ahmet Şimşek törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bu gün hep birlikte mezuniyet mutluluğunu, sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Ne mutlu bize ki, sizler gibi gençleri yurdumuza kazandırdık. Çıktığınız yol açık olsun, aydınlık, ferah ve uğurlu olsun. Atatürk’ün yolundan ayrılmayın. Atatürk’ün çizdiği yol, hayatınız boyunca sizin yolunuz olacaktır, bunu unutmayın. Sizleri candan kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Başarılı olun, mutlu olun, bizi unutmayın. Yolunuz açık olsun.”

İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Töre ve Anadolu Lisesi Müdürü Çağatay Topçuoğlu ise törende yaptıkları konuşmalarda öğrencilere teşekkür ettiler, bundan sonraki yaşamlarında başarılı olmalarını istediler ve yollarının açık olması dileğinde bulundular.

BENZER HABERLER

211

211