Mental Aritmetik

Mental Aritmetik

mental 213Öğrenmek ve Başarmak bizim işimiz…
Başarmak için asla pes etmiyoruz. Ezberleyerek değil, öğrenerek başarılı olduk ve madalyalarımızı kazanıyoruz..
Bilindiği gibi insan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılır. Bir çok test sonucunda, beynin sol lobunun konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir.
Yine beynin sağ lobunda, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonların yapıldığı ortaya konmaktadır.
Günümüzün başarılı insanı, sağ ve sol beynini bir arada kullanabilen kişilerdir. Mental aritmetik ise sağ ve sol beyni bir arada kullanılmasını sağlayan temel eğitim programıdır. Okulumuz bu olanağı öğrencilerimize sağladı.
Mental aritmetik öğretmenimiz Ali GÜL, çocukların; strateji geliştirme, yaratıcılık, dikkat – konsantrasyon, planlama ve sabır, mantık yürütme, görsel düşünme, ileriyi görme, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, rekabet ve tutum gibi davranışları geliştiren akıl ve zeka oyunlarını da mental aritmetik programına ekleyerek derin eğitim temeli ile çocuklarımızın sağ ve sol beynini bir arada kullandırma etkinlikleri yapıyor. Böylece öğrencilerimiz, eğlenerek öğrenmeyi öğreniyor. Dersleri oyun gibi algılayan öğrencilerimiz için başarmak artık çok kolay. Bu sayede sağ ve sol beyin koordinasyonunu gerçekleştiren öğrencilerimiz okul derslerinde de kolay öğreniyorlar.
İlkokulumuzun tüm sınıflarında öğrencilerimizin eğitim-öğretim dönemi sürecinde mental aritmetik ve akıl ve zeka oyunları ders içi etkinliklerinde derse katılımları, eğlenerek öğrenmeyi öğrenme aşamalarında ve öğrendiklerini uygulamalarında, başarılarının karşılığında aldıkları 7 yıldız ile madalya ile ödüllendiriliyor. Madalya sonrası da derslerimiz aynı hızda yıldız ve madalyalar ile devam ediyor. Çok çalışıp öğreniyoruz; Başarıyoruz; Madalya kazanmaya devam ediyoruz. Madalya sayısı arttıkça öğrencimiz kupa ile ödüllendiriliyor. Ödül kazanan öğrencilerimiz, okul yöneticilerimizin de katılımıyla başarmanın heyecanını her zaman hatırlayacakları güzel anları yaşayarak madalyalarını alıyorlar.

mental_beyin

Akıl ve Zeka Oyunları

Çocukların; strateji geliştirme, yaratıcılık, dikkat – konsantrasyon, planlama ve sabır, mantık yürütme, görsel düşünme, ileriyi görme, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren oyunlardır.