Türkiye genelinde yüz binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen 2. Okulistik sınavında başarı göstererek dereceye giren Ahmet Şimşek İlkokul ve Ortaokul öğrencileri madalyayla ödüllendirildi. Ödül töreninde ayrıca, Mental Aritmetik Kulübü ile Akıl ve Zeka oyunları Kulübünün etkinliklerinde 7 yıldız alan başarılı öğrencilere de madalyalar verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 2. Okulistik Değerlendirme Sınavında Türkiye genelinde dereceler kazanan öğrencilerle, Mental Aritmetik Kulübü ile Akıl ve Zeka Oyunları Kulübünün etkinliklerinde başarılı olan öğrencilerin ödüllerini Ahmet Şimşek Koleji Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek verdi.

Velilerin de katıldığı ödül töreninde öğrencileri teker teker kutlayarak madalyalarını veren Ahmet Şimşek Koleji Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek, “Okulumuzda, her zaman teşvik edici ortamlar oluşturduk. Şimdi de başarı madalyalarını topluyoruz. Öğrencilerimizi kutluyorum, onlarla gurur duyuyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Ahmet Şimşek İlkokul ve Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli ise törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Okulistik programını 5 yıldır uyguluyoruz. Yüz binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşen 2. Okulistik sınavında 63 öğrencimiz çeşitli Türkiye dereceleri elde etmiştir. Birçok öğrencimiz bu sınavda yüzde yüz doğru yanıt vererek dereceye girmiştir. Okulumuzda tam öğrenmeyi sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca okulumuzu Mental Aritmetik ve Zeka Oyunları merkezi durumuna getirdik. Dünyada yapılan çağdaş ve modern eğitim çalışmalarını okulumuzda da yapıyoruz. Bu gün, Mental Aritmetik Kulübü ile Akıl ve Zeka Oyunları Kulübünün etkinliklerinde başarılı olan öğrencilerimize de ödüllerini veriyoruz.